Домашні тварини для дітей — це кращі вихователі доброти, дбайливості, уважності та співчуття

Якщо ви хочете виростити свого малюка відповідальним добросердною людиною, готовою приймати на себе часом нелегкі обов’язки, то обов’язково заведіть домашнього вихованця для дитини. Пропонуємо вам практичні поради з вибору, вирощування та догляду за домашнім вихованцем…

Перед тим, як завести домашнього вихованця для дитини

Перед тим, як завести вихованця для дитини, при виборі собаки враховуйте фізичні можливості чада. Лабрадор в пориві ентузіазму знесе з місця дошкільника і молодшого школяра і навіть не помітить цього. Йоркширський тер’єр або чіхуахуа настільки тендітні, що можуть не пережити падіння з дивана або міцні дитячі обійми.

Великі, сильні і потенційно агресивні собаки не повинні ставати вихованцями для дитини — вам доведеться самим займатися їх вихованням і вигулом. Домашній вихованець для дитини повинен бути спокійним і не агресивним. Рано чи пізно будь-яка дитина заводить з батьками розмову про рибок, пташок, котиків, черепах, хом’яках або собачок. Давайте розберемося, як завести вихованця з найменшими втратами для всієї родини.

Як обрати і якого вихованця завести для дитини

Планово на сімейній раді приймається рішення про придбання вихованця. Ви обираєте вид, породу, стать майбутнього улюбленця, знаходите зоомагазин або притулок. Це кращий спосіб завести кого-небудь, врахувати переваги членів сім’ї, заздалегідь виключити можливі алергічні реакції, спланувати витрати на покупку тваринного і «приданого» для нового члена сім’ї.

Перед тим як обрати вихованця, запитайте дитину про його переваги. Період планування можна використовувати для виховання дітей: сміливо ставте умови, за яких тварина стане членом сім’ї.

Нехай діти доведуть, що готові до відповідальності, протягом декількох місяців заправляючи свої ліжка, приводячи дитячу в порядок і т.д. Нехай вони також вивчать літературу про майбутнього улюбленця і здадуть вам іспит на знання звичок, переваг, особливостей догляду.

Діти «зламалися» ще на підготовчому етапі? Добре, що це сталося до того, як пухнастий клубочок потрапив у ваш будинок. У вас залишається право рішення про те, якого вихованця завести для дитини ….

Домашні вихованці: як вибрати без вибору

Іноді тварини з’являються самі собою. У цьому випадку у вас не стоїть питання про те, як обрати домашніх вихованців.

Позапланово хтось із членів сім’ї (часто сама дитина, втомлений від постійних відмов батьків) ставить інших перед фактом. Мовляв, це Дружок, і тепер він буде тут жити. Як варіант тварина потрапляє у ваш будинок випадково — кошеня або щеня з вулиці, папуга, що залетів у кватирку, хом’як, знайдений у під’їзді й т.д. Спочатку ви чесно шукаєте йому іншого господаря, а потім розумієте, що тварина залишається. Багато сімей заводять вихованців саме так. У цьому випадку ви не прогнозуєте ні розмір, ні повадки нового члена сім’ї й можете опинитися не готові до витрат, пов’язаних із твариною. У разі якщо вихованець потрапляє в сім’ю з вулиці він може принести з собою бліх, глистів, лишай, коросту. Не смертельно. Але неприємно.

Як доглядати за вихованцями

Діти, які нещодавно клялися, що самі будуть мити клітку хом’яка, чистити котячий горщик і витирати калюжі за цуценятком, дуже швидко починають уникати неприємних обов’язків. Розкажіть їм заздалегідь, як доглядати за вихованцями. Навіть якщо діти чесно стежать за чистотою, годують і вигулюють тварину, вам все одно доведеться купувати корм і вітаміни, возити нового члена сім’ї до ветеринара, стежити за своєчасністю щеплень і протиглистових заходів, пристроювати тварину на час відпустки. Якщо собака, не дай бог, покусає когось, відповідати за це теж доведеться вам.

Турбота і догляд за домашніми вихованцями

Також будьте морально готові до того, що діти виростуть швидше, ніж постаріють їх вихованці. Років через 8-10 ви можете опинитися батьком дітей — студентів, які приїжаютьи два рази на рік побачитися. Пристарілих собак або кішок вони з великою ймовірністю залишать вам «на доживання». Турбота про вихованця в цьому випадку ляже на ваші плечі. І це при тому, що догляд за домашніми вихованцями вимагає не тільки моральних і фізичних сил, але й часу, якого часто і так не вистачає.

Алергія у дитини на тварин

Алергічні реакції на корм, шерсть, пір’я, слину і лусочки шкіри тварин зустрічаються дуже часто. Якщо ваша дитина схильна до алергії, переконайтеся, що дитя не покривається плямами і не заливається соплями, в перші півгодини спілкування з твариною. Для початку вируште в гості до тих, у кого є домашні вихованці. Нехай дитина поспілкується з твариною, про яку мріє, на чужій території.

Все в порядку?

Спробуйте подбати тиждень про чужому тварину, допоки господарі у відпустці. Або запросіть друзів з собакою погостювати у вас декілька днів. Безпечними для алергіків називають безшерстих кішок і собак, а також нелинючі породи собак: пуделів, шнауцерів, тер’єрів. Якщо дитина реагує на котячу слину, «гола» кішка викличе реакцію. У однієї й тієї ж людини може бути реакція на вівчарку, а на пуделя не бути. Тому пробуйте, перш ніж стати власниками тварини.

Кого обрати?

Кішки і собаки можуть стати кращими товаришами дітям. Як правило, вони терпляче зносять дитячі ласки, охоче вступають у гру з дитиною, їх можна навчати різним трюкам. Однак саме з ними найбільше клопоту в повсякденному житті і в відпускний час. Неправильний вибір породи може відвернути всю сім’ю від бажання коли-небудь ще заводити тварину в будинку. Існує багато видів спорту, якими дитина може займатися з собакою, у тому числі зі старшого дошкільного віку: виставковий хендлінг, фрізбі, пітч енд гоу, тощо.

Брати чи не брати?

З вищесказаного можна зробити висновок, що клопоту від домашніх тварин так багато, що не варто і зв’язуватися. Це не так. Заводьте тварину, зваживши всі «за» і «проти».

Враховуйте, що дитина, швидше за все, швидко награється і перекладе турботи про вихованця на вас. Насправді, улюбленець дозволить вам проводити більше часу зі своїми дітьми, в турботі про когось, хто цього потребує, в любові та радості!

Додати коментар

Оновити