Інтерв'ю

Інтерв’ю журналістів видання Depo.ua з заступником голови правління БО «Шлях до майбутнього» та керівником благодійної програми «Територія добра» Богданом Біленьким.

Известная украинская артистка Злата Огневич пока не имеет собственной собаки, но…

Разве овца, дворняжка и свинья имморальные существа? Тогда я с ними, но я думаю, что овца не уступит Сократу в морали.

Дослідження психологів говорять про те, що тварини мають надзвичайну здатність зменшувати людський біль, особливо коли йдеться про дітей, травмованих війною. Психологи з Американського інституту дослідження дитячого горя (National Childhood Grief Institute), говорять, що діти швидше розкажуть про свій біль собаці чи коту, ніж дорослій людині, а це допомагає їм подолати наслідки психічної травми.

Основну роботу з безпритульними тваринами в Україні виконують волонтери. Президент Молодіжної ліги захисту тварин Ірина Терещенко розвінчала міф про те, що вуличних собак і котів доглядають безсімейні люди «несповна розуму». За словами Терещенко, все більше і більше українців долучаються до зоозахисного руху. Хоча зараз ніхто не знає, скільки на вулицях українських міст бездомних чотирилапих – і скільки з них вбивають доґхантери.

Італійський захисник тварин Андреа Чистерніно збирає кошти на відбудову спаленого у Києві притулку для собак у якому згоріли 80 тварин. Волонтери говорять про умисний підпал вольєрів, а розслідування тим часом триває. Андреа Чистерніно живе в Україні майже 6 років. Разом з дружиною-українкою у Києві він заснував міжнародну асоціацію International Animal Protection League Onlus для захисту тварин.