Акція «Благодійний календар 2017» заморожена на невизначений час

Акція «Благодійний календар 2017» відтермінована на невизначений час. Відповідно, 29 вересня 2016 року, анонсована презентація не відбудеться. Нижче по тексту ми подаємо наш лист-звернення до громадськості, у якому розписуємо про причину замороження акції, чому не відбудуться презентація у встановлені терміни та відзвітуємося про пророблену нами роботу.

Команда благодійної програми «Територія добра» та БО «Шлях до майбутнього» вибачається перед усіма, хто був небайдужий до нашої акції та перед тими хто був дотичний до «Благодійного календаря 2017», перед нашими партнерами, спонсорами, гостями-учасниками, гостями, запрошених на презентацію, зооактивістами, притулками для безпритульних тварин та волонтерами.

Ми хотіли б особисто подякувати за активну участь під час підготовки акції Амадору Лопесу який активно підтримував нас та був на усіх наших прес-конференціях, Світлану Тарабарову, Ганну Різатдінову та Ренату Штифель, які приєдналися до наших прес-конференцій, Лесю Нікітюк, Раду Поклітару та ONUKA, які підтримали акцію у соціальних мережах, Сергію Комаровському за активну підтримку та присутність на прес-конференції в УНІАН, журналу «ЗооДруг» за співпрацю.

Ми доклали великих зусиль та витратили чималі кошти на організацію акції, але на жаль не з нашої вини вона у визначені терміни не відбудеться.

Вина у провалі благодійної акції «Благодійний календар 2017» лежить на нашому партнері компанії COLLAR. Ми до останнього моменту пробували виправити ситуацію у яку воно нас поставила.

За півтора тижня до презентації акції у готелі «Київ» ми отримали листа від фотографа, який приймав участь у фотосесії зірок українського шоу-бізнесу для обкладинок журналу «Зоодруг», з вимогою зняти усі фотографії у кількості 10 штук, оскільки вони використовувалися в календарі. Фотографії були надані компанією COLLAR. Вибір фотографій та концепція календаря були обрані спільно з нашими співорганізаторами (компанія COLLAR та журнал «ЗооДруг»). До останнього моменту правовласником фотографій були саме наші партнери, як ми вважали та як вони запевняли.

Після тривалих переговорів з фотографом та співорганізаторами виплили наступні факти:

 • Виявилося, що компанія COLLAR не має прав на фотографії, які вона надала для календаря.
 • Фотограф вимагав від нашої благодійної програми «Територія добра» зняти всі фотографії, оскільки він є правовласником та не використовувати їх у календарі, інакше пригрозив подати у суд на нашу благодійну організацію та саботувати презентацію у готелі «Київ».
 • Фотограф знімає претензії до нас та нашої акції, але ставить заборону на використання світлин в календарі.
 • Пробуючи вирішити дану проблему звертаємося до нашого партнера компанії COLLAR, щоб спільно знайти вихід з даної ситуації та всеж провести презентацію. Партнери обіцяють відзняти за 3 дні 5 зірок та надати для календаря нові фотографії. До початку акції залишається тиждень. Після завершення трьох денного терміну, який поставили партнери ми пробуємо зв'язатися з ними, щоб дізнатися яка ситуація, але на жаль вони не виходять зв'язок.

Також ми хочемо зробити акцент на тому, що наші партнери не виконали ряд домовленостей, а саме:

 • Активне залучення зіркових гостей, які приймали участь у благодійному календарі.
 • Частковий зрив двох прес-конференцій в Укрінформі та УНІАН. За домовленістю компанія COLLAR та журнал «Зоодруг» повинні були довести до відома зіркових гостей календаря про обов'язкову присутність на прес-конференціях та презентації за 2 місяця. Всі контакти з зірковими гостями перебрала на себе компанія COLLAR. Коли ми побачили, що активності немає від наших зіркових гостей, то почали налагоджувати контакти з ними і дізналися, що деякі зірки або взагалі не знають про акцію, або просто не зможуть взяти в ній участь, оскільки деякі зайняті своїм справами, а деякі взагалі проживають за межами України.
 • Компанія COLLAR взяла на себе обов'язок створення дизайну «Благодійного календаря 2017» та не змогла його створити впродовж місяця. Розуміючи, що в даному випадку ми стикаємося з перепоною наш дизайнер за 2 дні створює декілька варіантів календарів. Ми обираємо кращий варіант та надсилаємо нашим партнерам та спонсорам. У той же момент компанія COLLAR активно критикує запропонований варіант та через тиждень надсилає нам дизайн календаря, створений у Microsoft Powerpoint, який не витримує ніякої критики. Після переговорів COLLAR погоджується, з нами та журналом «Зоодруг», що ми створили кращий варіант, аніж вони.
 • Компанія COLLAR обіцяла зі своєї сторони проводити активну рекламну кампанію по презентації календаря 29 вересня 2016 року та прес-конференціям. Але на превеликий жаль вони не виконали свої обіцянки в повному об'ємі.

Під час підготовки акції «Благодійний календар 2017» ми зробили:

 • Створили концепцію та бренд щорічної акції «Благодійний календар»;
 • Створили дизайн поліграфії (запрошення, конверти для запрошень, брошури з інформацією про календар та зірковими учасниками, подяки й презентацію);
 • Надрукували поліграфію та фотографії з зірковими гостями, які повинні були представлені в холі готелю під час презентації;
 • Домовилися з Укрінформ і УНІАН про проведення прес-конференцій та провели їх у визначені дати;
 • Підготували та розіслали на ЗМІ всю необхідну інформацію про нашу акцію;
 • Активно висвітлювали акцію в ЗМІ та соціальних мережах;
 • Запросили на презентацію 29 вересня 2016 року громадських діячів, підприємців, політиків, меценатів, діячів культури та мистецтва, ЗМІ;
 • Активно запрошували наших зіркових гостей приймати участь на наших акціях до початку презентації: відвідування притулків для тварин, участь у прес-конференціях, запрошували в гості до нашого офісу, щоб розповісти детальніше про мету акції та проблематику безпритульності тварин, пропонували різноманітні варіанти співпраці, тощо.

Наша команда обурена таким ставленням до благодійності зі сторони бізнесу, який напряму працює з тваринами та представниками українського шоу-бізнесу, які позиціюють себе як тих хто любить тварин.

Ми хотіли б звернути увагу громадськості чому для всіх учасників дана акція є важливою та цікавою:

 • Привернення уваги до проблем безпритульності тварин;
 • Популяризація гуманного ставлення людини до природи;
 • Виховання доброти та уваги до безпритульних тварин в регіонах України;
 • Покращення іміджу Києва як міста, яке підтримує європейські цінності у ставленні до тварин;
 • Збір коштів на допомогу діючим притулкам;
 • Будівництво притулку для безпритульних тварин європейського типу;
 • Показати, що український шоу-бізнес є небайдужий до проблем безпритульності тварин;
 • Показати соціальну відповідальність бізнесу на прикладі наших партнерів та співорганізаторів.

На превеликий жаль ми зіткнулися з тим, що безпритульні тварини в Україні нікому не потрібні. Звісно ми лише говоримо про наших співорганізаторів та деяких зіркових гостей благодійного календаря.

Ми розуміємо, що цей лист може когось образити або негативно вплинути на імідж. Ми не несе відповідальності за збитки, формування негативного іміджу, тощо, що можуть виникнути у партнерів чи зіркових гостей календаря та тих хто приймав участь в акції з причин, пов'язаних з нашим листом-зверненням до громадськості, оскільки всі учасники були проінформовані за 2 місяця до дня презентації (29 вересня 2016 року), а також акція висвітлювалася у ЗМІ. Тому кожен був проінформований повністю про мету акції. Усі претензії пов'язані з відтермінуванням на невизначений час та/чи цим листом-зверненням до громадськості можна надсилати нашим співорганізаторам та учасникам акції. Зі свого боку ми виконали всі свої зобов'язання та більшу частину зобов'язань наших співорганізаторів.

Щоб запобігти маніпуляцій у мережі Інтернет та в ЗМІ, щодо грошових витрат на створення та проведення акції «Благодійний календар 2017» заявляємо, що частина коштів була надана нашими спонсорами на розвиток акції та привернення уваги громадськості до проблем безпритульних тварин, що ми й робили за допомогою прес-конференцій, частина коштів була виділена учасниками нашої команди з власної кишені. Дизайн поліграфії та календаря для нас розробив безоплатно наш волонтер та дизайнер. Залучення ЗМІ, поштові розсилання, інформаційний супровід акції здійснювали наші давні друзі та волонтери, а також за допомогою зусиль нашої команди.

Учасники благодійної програми «Територія добра» та БО «Шлях до майбутнього» ще раз висловлює величезну подяку усім хто долучився до цієї акції. Нам жаль, що так сталося, але ми не здаватимемося й надалі та робитимемо усе від нас можливе, щоб й надалі допомагати безпритульним тваринам та всім кому необхідна наша допомога.

Краще маленька допомога, аніж велике співчуття. Не будьте байдужими — допоможемо разом!

Додати коментар

Оновити